روانشناسی کودک و نوجوان

مقـــالات روانشناســــــی درباره کـــــــودکان و نوجوانان

شناخت اهمیت آموزش کامپیوتر برای کودکان ونوجوانان

 

 

 

عصر حاضر را عصر اطلاعات وارتباطات(ICT) نامیده و یکی از ابزارهای مهم را رایانه تلقی کرده اند .همانطور که می دانید آشنا نبودن با این ابزار بی سوادی محسوب خواهد شد . بنابراین , لزوم آموزش رایانه در تمام مقاطع سنی بویژه در حیطه کودکان بیش از پیش احساس می شود . جهان امروز به سرعت در حال تبديل به يک جامعه اطلاعاتی می باشد ، جامعه ای که در آن دانایی و ميزان دسترسی و استفاده مفيد از دانش ،  نقشی محوری و تعيين کننده دارد ورایانه ابزاری است که می توان از آن برای زیستن در این عصر کمک گرفت .

 

والدین امروزی چقدر به مهارتهای زندگی کودکان وبچه های خود اهمیت می دهیم.آیافرزندان خودرا برای بهتر زیستن وزندگی امروزه آماده نموده ایم .واقعیت امراین است درسیستم آموزشی امروزه کشورمان ایران آنچنان که بایدبه آموزش مهارتهای اصولی زندگی پرداخته شود نشده است ومراکزآموزشی خودرا باآموزشهای جهانی مهارت فنی وحرفه ای وکاردانش وفق نداده است .

در این  بحث بیشتر جهت شناخت اهمیت IT وآموزش کامپیوتر برای نسل جدید و کودکان ونوجوانان به زعم خودبیان می نماییم .

اهمیت IT برای تمام قشرهای اجتماع ومخصوصا کودکان از آنجا ناشی می شودکه سرعت پیشرفت علوم کامپیوتری واهمیت آنها را هیچ کس منکر نیست .تمام مراحل ونقاط زندگی انسانها دستخوش تغییر و تحول در این زمینه شده است .از یک موبایل ساده وکارت بانکی وتلفن دیجیتالی تا انواع اسباب بازیهای کودکانه, اهمیت موضوع آموزش ویادگیری را برای کودکان روشن می نماید.لذا آموزش واشتغال وکاریابی و کار آفرینی امروزه ایجاب می نماید کودکان ونوجوانان ما ونسل آینده به آشنایی با علوم کامپیوتری مسلح شوندودر راستای اهمیت درخدمت گرفتن تکنولوژی جدید برای فرهنگ و زندگی خویش و محرومیت زدایی در تمام جنبه ها اهمیت دهیم .وبدانیم که توسعه ارتباطات وعلوم کامپیوتری یعنی مردم دوستی ,رفاه ,آزادی و پیشرفت علوم می باشد.
 

برنامه آموزش کامپیوتر در مدرسه هوشمند به صورت روزانه و به مدت 75 دقیقه توسط مربیان مجرب و کارآزموده اجرا میگردد و دانش آموزان در طی دوره دبستان حجم وسیعی از دانش کامپیوتر را فرا میگیرند.

درپایان امیدواریم والدین گرامی با سواد شدن وآموزش تکنولوژی روز را چون امتیازهای اولیه ,غذا,مسکن وپوشش درنظر بگیرندوبرای تحول نسل جدیدوبا سوادتمام تلاش خود را به کار گیرند.

 

 

 

+ نوشته شده در  جمعه ششم آذر ۱۳۸۸ساعت 9:0  توسط ديانا رحيمي  |